...
strach

Strach

Będziesz się bać, dopóki…

Będziesz się bać opinii innych na swój temat, dopóki nie zobaczysz, że są one historią ich dzieciństwa. Wtedy zaczniesz im współczuć i nie będziesz brać tego osobiście.

Będziesz się bać braku pieniędzy, dopóki ich nie zarobisz, następnie je stracisz, po czym zarobisz znowu. Wtedy dotrze do Ciebie, że to wiara w siebie daje poczucie bezpieczeństwa.

Będziesz się bać samotności, dopóki nie zbudujesz opartej o empatię i miłość relacji z samym sobą. Wtedy nie będziesz musiał mieć kogoś innego, by czuć się kochanym i potrzebnym. Będziesz się bać bezsilności, dopóki jej nie zaakceptujesz. Wtedy nauczysz się odpuszczać i przestaniesz chcieć zmieniać coś, czego nie możesz. Będziesz się bać porażki, dopóki nie zobaczysz, że to już zacząłeś przegrywać. Wtedy dotrze do Ciebie, że gorsze od niej jest niepróbowanie i zaczniesz działać.

Będziesz się bać ludzi, którzy mają od Ciebie więcej, dopóki nie zobaczysz, że mają takie same problemy i potrzeby jak Ty. Wtedy porzucisz idealizację i zaczniesz traktować ich jak ludzi.

Będziesz się bać zostawienia partnera, z którym nie chcesz już być, dopóki nie ujrzysz, że go tym ograniczasz. Wtedy uwolnisz go od siebie, dając mu możliwość bycia z kimś, kto go doceni. Będziesz się bać, że ktoś Ci zrobi krzywdę, dopóki nie zobaczysz, że sam ją sobie wyrządzasz takim myśleniem. Wtedy zdobędziesz zasoby, które dadzą Ci większe możliwości. Będziesz się bać śmierci, dopóki nie zobaczysz, że przez to umierasz za życia. Wtedy zrozumiesz, że i tak nie masz nic do stracenia, i zaczniesz robić to, co czujesz, że powinieneś. Zaczniesz żyć. Twój czas jest ograniczony. Przestań go tracić.

~ Mateusz Grzesiak

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.