...
informacje

Informacje

Ten świat przepełniony jest informacją, tylko jak rozpoznać kto ma rację? Otóż to, nikt jej nie ma! Po prostu nie ma czegoś takiego jak absolutna racja, każda racja obuta jest w czyjąś perspektywę. Tak jak moja racja jest moja i niech nie staje się twoją, lepiej jak pozostanie tylko drogowskazem na twojej ścieżce rozwoju. Jak dla mnie nie ma sensu dociekać czyjejś racji, trzeba tylko popracować nad sobą, poszukać w sobie ścieżki swojego przeznaczenia. Ale żeby to było możliwe trzeba najpierw otrząsnąć się ze wszystkiego co do ciebie przylgnęło, ze wszystkiego co z tobą nie współgra. Jeśli nie potrafisz rozpoznać co jest twoje a co nie, wtedy z rzuć wszystko, pozbądź się wszystkiego i zacznij od nowa.

Oczywiście nie jest to łatwy proces łatwiej by chyba było utracić pamięć i od nowa poznawać rzeczywistość i otoczenie. A to jest rzeczywiście ciekawa myśl, taki życiowy restart. Jakby każdy miał taką możliwość raz w życiu. Można by raz zacząć od nowa wystartować. Ale czy to by było takie dobre? Myślę że nie, ponieważ nie było by to świadome. Ponieważ podstawą tych zmian jest transformacja oparta na świadomości do czego doprowadziły cię dotychczasowe nawyki oraz systemy z którymi się utożsamiłeś. Tylko wtedy możemy wskoczyć na wyższy poziom. Coś na zasadzie gruntownej przebudowy takiego generalnego remontu własnej osobowości.

Jeśli uświadomisz sobie tą podatność, jeśli zrozumiesz jak to wszystko działa. Na swoje życie oraz otoczenie spojrzysz zupełnie z innej perspektywy. Powoli zaczniesz rozbierać mury które z taką starannością budowałeś i tak starannie je pielęgnowałeś. Zrozumiesz, że aby coś zbudować musisz stać się własnym architektem. Systemy wartości których tak mocno się trzymałeś, powoli rozproszą się a ty zaczniesz się rozwijać ponieważ zrozumiałeś, że umysł twój tworzył tylko przeszkody po jakimś czasie wystarczy że dmuchniesz a wszystkie znikną.

Dlatego już dziś stań się Architektem własnego życia.

I tego ci życzę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.