...

Wewnętrzna Równowaga – cz.3

Zakotwiczanie się w ciele jest też naszym sposobem na to, aby otwierać się na to co, jest niezmierzone, metafizyczne i z czego płynie niesamowita mądrość i inspiracja. Dlatego warto kierować swoją uwagę do ciała, ale nie tylko.

Ciało jest źródłem informacji.

Kiedy kierujemy uwagę do ciała to kontaktujemy się z realem. My bardzo dużo czasu spędzamy w głowie, bardzo dużo myślimy, jesteśmy do tego przyzwyczajeni i to traktujemy jak jakiegoś rodzaju pewnik. W myślach jesteśmy mocno  odcięci od tego, co się dzieje wewnątrz, od doświadczania, od bycia w tu i teraz. Jeśli zagłębimy się w ciele to otwieramy się na inspiracje, na to, co może przypłynąć ze strony ducha.  Ja tak często mam, że myślę, myślę i  nic nie mogę wymyślić, a kiedy pozwolę sobie doświadczyć coś przyjemnego, pomysły same przylatują do głowy. 

Równowaga na poziomie umysłu.

Nasz system edukacji wygląda tak, że bardzo dużo czasu spędzamy na analizie, na ocenianiu, wydaje nam się że to jest ten sposób na to, aby rozwiązywać problemy. Natomiast bardzo często przy podejmowaniu decyzji nie zwracamy uwagi na to, co czujemy. Efektem tego jest to, że docieramy do takiego miejsca, w którym orientujemy się, że pracujemy, ale robimy to tylko i wyłącznie dla pieniędzy, dlatego, że boimy się podjąć jakąś życiową decyzję. I dlatego, że co innego dzieje się w głowie, a co innego w ciele, powstaje konflikt i trudno wtedy o poczucie spełnienia, poczucie radości. Jeśli więc tego szukamy, to naprawdę ważne jest, abyśmy zaczęli też komunikować się z tym co czujemy, z tym jakie są nasze potrzeby, jakie są nasze pragnienia, co właściwie czujemy.

Jeśli używamy tylko lewej półkuli, która nazywa i analizuje to omija nas cała niesamowita część, tego co jest odpowiedzialne za naszą wyobraźnię, kreatywność,  intuicję, za naszą spontaniczność, za muzykę, za kolory, za  połączenie z całością. Odczuwamy świadomość połączenia z tym co jest na zewnątrz. Przysłaniamy sobie w ten sposób niesamowity potencjał. Potrzebujemy też korzystać z naszej prawej półkuli żeby odnaleźć  balans. To nie o to chodzi, że umysł jest zły i że zła jest logika czy ocenianie. Wszystko jest do czegoś potrzebne tylko nauczmy się z tego korzystać, zobaczmy co nam to daje.

Nasze ciało ma pamięć.

Cokolwiek wydarza się w naszym życiu zapisuje się to w naszym ciele dlatego, że my cały czas w jakiś sposób reagujemy na to co się dzieje na zewnątrz. Im silniejsze są te doświadczenia to ten zapis zostaje mocniejszy i czasami nam się wydaje, że jak już o tym nie pamiętamy to już tego nie ma. Nasze ciało pamięta dlatego, że pamięć jest to jedna z funkcji naszego ciała. To tam są nasze programy. To tam są nasze schematy, tam jest nasza pamięć i nasza historia. Poprzez kierowanie uwagi do ciała możemy zmieniać relacje z naszą historią. 

Każdy z nas doświadczał coś trudnego albo bardzo trudnego i tak długo jak to zostaje w ciele niezauważone, jak nie chcemy się tym zająć z miłością i otwartością to cały czas to w jakiś sposób na nas wpływa i sprawia że ograniczają się nasze możliwości i chęci robienia różnych rzeczy. Więc spotkanie się z tą pamięcią, która jest wewnątrz może nam otworzyć zupełnie nowe możliwości i przede wszystkim poszerzyć horyzonty.

Studio Zen ma w ofercie narzędzia które mogą ułatwić i uprzyjemnić Twój proces.

2 thoughts on “Wewnętrzna Równowaga – cz.3”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.