pamięć jest to jedna z funkcji naszego ciała

Wewnętrzna Równowaga – cz.3

Zakotwiczanie się w ciele jest też naszym sposobem na to aby otwierać się na to co jest niezmierzone, metafizyczne i z czego płynie niesamowita mądrość i inspiracja.

Dlatego warto kierować swoja uwage do ciała, ale nie tylko.

 

Ciało jest źródłem informacji.

 

Kiedy kierujemy uwage do ciala to kontaktujemy sie z realem. My bardzo duzo czasu spedzamy w głowie, bardzo dużo myślimy, jestesmy do tego przywyczajeni i to traktujemy jak jakiegoś rodzaju pewnik. 

W myślach jesteśmy mocno  odcięci od tego co się dzieje wewnątrz, od doświadczania, od bycia w tu i teraz.

 

Jeśli zagłębimy się w ciele to otwieramy się na inspiracje, na to co może przypłynąć ze strony ducha.

 Ja tak czesto mam, ze mysle, mysle i  nic nie mogę wymyślić a kiedy pozwolę sobie doświadczyć coś przyjemnego  pomysły same przylatują do głowy. 

 

Równowaga na poziomie umysłu.

 

Nasz system edukacji wyglada tak, że bardzo dużo czasu spedzamy na analizie, na ocenianiu, wydaje nam się że to jest ten sposob na to aby rozwiązywać problemy. 

 

Natomiast bardzo często przy podejmowaniu decyzji nie zwracamy uwagi na to co czujemy. 

Efektem tego jest że docieramy do takiego miejsca w którym orientujemy się że pracujemy , ale robimy to tylko i wyłącznie dla pieniędzy, dlatego, że boimy się podjąć jakąś życiową decyzje.

 

I dlatego, że co innego dzieje sie w glowie a co innego w ciele, powstaje konflikt i trudno wtedy o poczucie spełnienia, poczucie radości.

 

Więc jeśli tego szukamy to naprawde ważne jest to żebyśmy zaczęli też komunikować się z tym co czujemy, z tym jakie są nasze potrzeby, jakie są nasze pragnienia, co właściwie czujemy.

 

Jeśli używamy tylko lewej półkuli, która nazywa i analizuje to omija nas cała niesamowita część, tego co jest odpowiedzialne za naszą wyobraźnię, kreatywność,  intuicję, za naszą spontaniczność, za muzykę, za kolory, za  połączenie z całością.

Odczuwamy świadomość połączenia z tym co jest na zewnątrz. 

Przysłaniamy sobie w ten sposób niesamowity potencjał.

Potrzebujemy też korzystać z naszej prawej półkuli żeby odnaleźć  balans. 

To nie o to chodzi, że umysł jest zły i że zła jest logika czy ocenianie.

Skoro to jest to jest to naprawde wszystko jest do czegoś potrzebne tylko nauczmy się z tego korzystać, zobaczmy co nam to daje.

 

Nasze ciało ma pamięć.

 

Cokolwiek wydarza się w naszym życiu zapisuje się to w naszym ciele dlatego, że my cały czas w jakiś sposób reagujemy na to co się dzieje na zewnątrz.

 

Im silniejsze są te doświadczenia to ten zapis zostaje mocniejszy i czasami nam się wydaje, że jak już o tym nie pamiętamy to już tego nie ma. 

Nasze ciało pamięta dlatego, że pamięć jest to jedna z funkcji naszego ciała. 

 

To tam sa nasze programy, to tam są nasze schematy, to tam jest nasza pamięć i nasza historia. 

 

Poprzez kierowanie uwagi do ciała możemy zmieniać relacje z naszą historią. 

 

Każdy z nas doświadczał coś trudnego albo bardzo trudnego i tak długo jak to zostaje w ciele niezauważone, jak nie chcemy się tym zająć z miłością i otwartością to cały czas to w jakiś sposób na nas wpływa i sprawia że ograniczają się nasze możliwości i chęci robienia różnych rzeczy.

 

Więc spotkanie się z tą pamięcią, która jest wewnątrz może nam otworzyć zupełnie nowe możliwości i przede wszystkim poszerzyć horyzonty.

 

Studio Zen ma w ofercie narzędzia które mogą ułatwić i uprzyjemnić Twój proces.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry