...

Wewnętrzna Równowaga – cz.2

Zapraszam Cię do ćwiczenia. Skieruj uwagę do środka ciała. Chciałabym Ci pokazać kilka obrazków i zwróć uwagę na to jak zareaguje Twoje ciało, jak zmieni się Twój oddech, co się pojawia, jakie impulsy i w którym miejscu?

 

Obrazek 1 

pokora i smutek
pokora i smutek

 

Oddychaj głęboko, tylko obserwuj co jest wewnątrz, skąd to płynie, jak się porusza, jaki jest Twój oddech? Ok teraz odpuść.

 

Obrazek 2 – 

przemoc i agresja
przemoc i agresja

 

Co się zmieniło, może zmienił się rytm Twojego serca, może zmienił się rytm Twojego oddechu?

Zwróć uwagę na to, aby nie myśleć, nie oceniać tego co widzisz, tylko skupić się wyłącznie na czuciu, na odbieranie sygnałów które płyną z ciała.

 

Obrazek 3 – 

bezwarunkowa miłość
bezwarunkowa miłość

 

Co teraz czujesz, pozwalaj sobie naprawdę na wszystko co czujesz. Emocje nie są ani dobre ani złe, to informacja dla nas.

Ok, a teraz chciałam Cię prosić o poruszenie ciałem. Delikatnie możesz zmienić pozycję. Teraz znajdź taką pozycję, w której wyobrazisz sobie, że jest Ci smutno. Możesz nawet odejść od komputera i wejść w to na chwilę. Nie chodzi tutaj o to, aby się w to zagłębiać, tylko doświadczyć na chwilę jak to jest. Głowa podparta ręką, przegrana, rezygnacja, smutek. I znowu obserwuj co czujesz, jeśli Twoje ciało jest ukształtowane w taki sposób. Czy tych emocji jest więcej, czy mniej? Czy pojawiają się jakieś wspomnienia, jakieś myśli związane z tym uczuciem? Weź kilka głębszych oddechów. Zmień pozycję, zostaw tamto za sobą i teraz usiądź albo wstań. Otwórz klatkę piersiowa, opuść barki, podciągnij głowę do góry. Weź kilka głębszych oddechów. Możesz wstać i usiąść. I znowu sprawdź co się dzieje w ciele, jak zmienia się Twój oddech, jak zmieniają się uczucia. Może pojawiają się jakieś inne wspomnienia, może pojawiają się jakieś inne myśli? Możesz zrobić teraz parę zupełnie swobodnych ruchów żeby zresetować 🙂

Czy poczuliście ten związek pomiędzy tym jak pozycja ciała,  obraz czy to, o czym myślimy, co sobie wyobrażamy,  wpływa na to jak zaczynamy się czuć?

Te sfery są inteligentnie ze sobą połączone. To wyraźny związek pomiędzy umysłem a ciałem.

 

Ogromny wpływ na nasze ciało ma to w jakiej komunikacji jesteśmy z naszą duchową istotą. 

 

Czujemy zadowolenie kiedy robimy coś, co daje nam poczucie spełnienia, co daje nam radość i przyjemność. A czasami pojawia się takie uczucie pustki czy trudności w odnalezieniu siebie. 

To jest sposób w jaki komunikuje się z nami nasza duchowa istota. 

 

Czy jesteśmy na naszej drodze, która daje nam poczucie satysfakcji i spełnienia czy się od niej oddalamy? Zauważcie że wszystko odbywa się poprzez ciało.

 

To czego doświadczamy, jak myślimy, co czujemy, co często robimy, to wszystko kształtuje nasze ciało.  

 

W zależności od tego: 

  • jaką pozycję będziemy przyjmować ,
  • co robimy z naszymi emocjami,
  • jak będziemy przyjmować to, co dzieje się w naszym ciele. Czy będziemy się otwierać lub zamykać na nasz potencjał.

 

Studio Zen ma w ofercie narzędzia które mogą ułatwić i uprzyjemnić Twój proces.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.