...

Uczciwość wobec siebie

Dalajlama powiedział kiedyś; “Twój wróg jest twoim najwspanialszym nauczycielem”. Osobiście zmieniłam wiele niezdrowych wzorców w moim życiu, używając tej filozofii.
Wierzę, że Wszechświat wysyła nam / przyciągamy / tworzymy “wyzwania” ze względu na uczenie się i ewoluowanie.

Chciałam zagłębić się w różne sposoby, w jakie możemy wykorzystać tę filozofię w naszym codziennym życiu.

Kiedy spotykasz się z dyskomfortem w jakiejś formie lub sytuacji, jest to doskonała okazja, aby trenować swój mózg. Jest to okazja aby odłączyć się od sytuacji i zintegrować ją wiedząc, że jest to energia która nic nie mówi o tobie.

Jeśli zostaniesz poproszony przez przyjaciół, aby wyjść i imprezować, ale nie masz na to ochoty – zamiast wymyślać historię (kłamstwo) o tym, dlaczego nie możesz przyjść ? Czy nie jest to świetna okazja do praktyki uczciwości?

Szczerość jest wysoko ceniona. Może zauważyłeś, jak łatwo jest znaleźć wymówkę? Uważamy, że brzmi to lepiej niż prawda. Boimy się tego, co o nas pomyślą, jeśli będziemy szczerzy. Ludzie myślą coś o tobie tak czy inaczej. Nie możemy uciec od opinii innych.

Co inni myślą o Tobie to nie twoja sprawa. Twoja opinia o Tobie jest najważniejsza.

Jeśli ktoś zaczyna mówić negatywnie o innych ludziach, zamiast słuchać, kiwając głową, uśmiechając się lub angażując się w ten autodestrukcyjny akt jest to idealny moment, aby ustalić granice i powiedzieć prawdę o tym, co naprawdę myślisz o obgadywaniu za plecami innych ludzi?
Czy boisz się tego, co oni o tobie pomyślą, jeśli to zrobisz? Nie martw się, oni już mówią o tobie za plecami.

Następnym razem obwiniasz okoliczność lub osobę za swoje negatywne myśli i uczucia – co by się stało, gdybyś wykorzystał te chwile jako okazję do połączenia się z wyższą prawdą;
“Jestem Mistrzem moich myśli i emocji”.
Połącz się z wojownikiem w środku i złam swój wzór obwiniania. Podnieś swój standard życia!

Po co tolerować coś mniej niż to, co naprawdę chcesz?

“Mamy to, co tolerujemy” – Anthony Robbins

Następnym razem, gdy ktoś krzyczy na ciebie… Zamiast reagować, dlaczego nie obserwować? Obserwuj swoje emocje, oddech, swoje myśli. Przejmij nad nimi świadomą kontrolę. Puścić potrzebę natychmiastowej reakcji.

Jest to złota okazja i naprawdę potężny sposób radzenia sobie z krytyką lub innymi trudnymi sytuacjami. Wyprostuj plecy, przytrzymaj głowę do góry i połóż ręce na biodrach. Spowoduje to, że przejdziesz w tryb zasilania. Lub to, co nazywam trybem “BRING IT ON”. Nie pozwól im cię dotknąć.

Rzeczy i zdarzenia mają tylko tyle władzy nad nami, na ile pozwalamy im mieć. Odpuść.

Czy można być odłączonym, stojąc w obronie tego, co ważne? Tak! Używaj swojej mocy tylko wtedy, gdy jest to ważne.

Mądrze wykorzystuj swoją energię.

Jakie inne codzienne sytuacje życiowe w twoim życiu mogą być wykorzystane jako złote okazje do przekraczania wyższych stanów świadomości i zaradnego zachowania?

Nie możemy uciec od tego, czego wszechświat chce nas nauczyć.
Akceptacja, Ciekawość i Miłość usunie mur, który blokuje prawdziwą przyczynę dyskomfortu .

Ostatnio jeden z moich znajomych poprosił mnie o przysługę. Nie lubię mówić “nie”, ale w tym przypadku musiałam, ponieważ dla mnie to było słuszne. Śmiałam się, jak Wszechświat przysłał mi to wyzwanie, aby sprawdzić, czy praktykuję to, co głosze. Musiałam być szczera wobec siebie i z nim. Jak on na to reaguje nie jest moja odpowiedzialnością. Wiem o tym. Dziękuję Universe za danie mi okazji do praktykowania uczciwości i miłości własnej.

Jesteś potężną duszą w ludzkim ciele. Jesteś miłością. Jesteś Wszechświatem wyrażającym się jako człowiek na chwilę w wieczności. Wykorzystaj to w pełni! Kochaj w pełni, żyj w pełni.

1 thought on “Uczciwość wobec siebie”

  1. Mam na imię Radek. Dzięki udziałowi w mityngach AA i programowi 12 kroków nie piję alkoholu.
    Jednak działania i prawdy przedstawione na stronie bardziej do mnie tafiają.
    Dziękuję

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.