...
przebacz sobie

Przebacz sobie i wszystkim

Przebacz też sobie i wszystkim, którzy kiedykolwiek cię zranili. Przebacz sobie wszystkie błędy, chwile bezsilności, chwile zagubienia, przebacz sobie, jeśli nie umiałaś o siebie zawalczyć, zadbać, wytyczyć granice, powiedzieć coś na głos, otoczyć opieką swoje wewnętrzne dziecko, pokazać się taka, jaka jesteś naprawdę, a nie jaką społeczeństwo oczekuje byś była.

A teraz pora nauczyć się kochać swoje towarzystwo. W jaki sposób? Zacznij przebywać sama ze sobą. Wychodź na samotne spacery, zajmij się swoimi pasjami, przebywaj w ciszy, śpiewaj i tańcz tak jak tylko ty potrafisz. Gotuj dla siebie najlepsze potrawy, dbaj o odpoczynek, naucz się odmawiać spotkań czy kolejnych obowiązków,  kiedy czujesz potrzebę. Ciesz się sobą tak samo mocno, jak cieszysz się ze spotkań z bliskimi osobami.

Wzmacniaj swoje wewnętrzne światło. Każdy dzień zaczynaj od wdzięczności – możesz po prostu powtarzać samo słowo dziękuję, albo po kolei wypowiadać za co jesteś wdzięczna.
Poszukaj w sobie spokoju, niezależnie od warunków zewnętrznych. Przestań myśleć, że życie to pole bitwy. Potraktuj je jak plac zabaw. Uzbrój się w poczucie humoru i elastyczność, ponieważ życie jest pełne niespodzianek.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.