...

PRAWDY

Najmądrzejsi, najbardziej kochający i świadomi ludzie, których kiedykolwiek spotkałeś, to prawdopodobnie ci, którzy znają nędzę, znają porażkę, znają złamanie serca, tracąc coś lub kogoś, kogo kochali i znaleźli wyjście z głębi własnej rozpaczy. Ci ludzie doświadczyli wielu wznieść i upadków, zyskali uznanie, wrażliwość i zrozumienie życia, które napełnia ich współczuciem, zrozumieniem i głęboką mądrością miłości. Ludzie tacy jak ten nie rodzą się, oni rozwijają się powoli w czasie.

Prawdę mówiąc, kiedy ciężkie czasy uderzają, a wyzwania, przed którymi stoisz, są wielkie, możesz pozwolić, aby sytuacja cię zdefiniowała,  cię zniszczyła, albo pozwolić, aby cię wzmocniła. Wybór należy do Ciebie.

Chcę Ci przypomnieć o kilku potężnych, ale łatwo zapomnianych prawdach, które pomogą Ci mądrze wybrać i urosnąć w siłę nawet w najtrudniejszych czasach…

1. Ból jest częścią życia i miłości, i pomaga rosnąć

Tak wielu z nas boi się siebie, własnej prawdy i własnych uczuć. Mówimy o tym, jak wielkie są koncepcje życia i miłości, ale potem chowamy się przed obydwoma na co dzień. Ukrywamy się przed naszymi najprawdziwszymi uczuciami. Ponieważ prawdą jest życie i miłość które bolą czasami, a uczucia, które przynoszą nam przeszkadzają.

W młodym wieku uczy się nas, że cały ból jest zły i szkodliwy. Jednak, jak możemy sobie poradzić z prawdziwym życiem i prawdziwą miłością, jeśli boimy się czuć to, co naprawdę czujemy? Musimy odczuwać ból, tak jak musimy czuć się żywi i kochani. Ból ma nas obudzić. Jednak staramy się ukryć nasz ból. Zdaj sobie z tego sprawę. Wszystko w tym, jak odnosisz rzeczy, które nie idą po twojej myśli. To tylko się liczy. Ból jest uczuciem. Twoje uczucia są częścią ciebie – własnej rzeczywistości. Jeśli wstydzisz się ich i ukrywasz je, pozwalasz, aby kłamstwa niepewności zniszczyły twoją rzeczywistość. Powinieneś stanąć w obronie swojego prawa do odczuwania bólu aby radzić sobie z realiami życia i miłości, gdy wzrastasz na najsilniejszą, najmądrzejszą, najprawdziwszą wersję siebie.

2. Sposób myślenia to połowa bitwy

To jest w porządku, aby mieć słabsze dni i trudne okresy. Oczekując, że życie będzie wspaniałe przez cały czas, to jak pływanie w oceanie, w którym fale tylko wznoszą się i nigdy nie opadają. Jednak, kiedy zdasz sobie sprawę, że wznoszące się i opadające fale są częścią dokładnie tego samego oceanu, jesteś w stanie puścić i być w pokoju z rzeczywistością tych wznieść i upadków. Innymi słowy, życie nie jest doskonałe, ale na pewno jest dobre. Naszym celem nie powinno być stworzenie idealnego życia, ale życie w niedoskonałym życiu w radykalnym zdumieniu. Aby wstać każdego ranka i dobrze rozejrzeć się w sposób, który nie bierze nic za pewnik. Wszystko jest niezwykłe. Każdy dzień jest darem. Być duchowym w jakikolwiek sposób należy być zdumionym pod każdym względem.

Nie pozwól, aby ból sytuacji uczynił cię beznadziejnym. Nie pozwól, aby negatywność zużyła ciebie. Nie pozwól, aby gorycz ukradła twoją słodycz. Nawet jeśli inni mogą się z tobą nie zgadzać, bądź dumny z tego, że nadal znasz świat jako piękne miejsce. Zmień swoje myśli i zmienisz swoją rzeczywistość.

A sposób myślenia jest szczególnie potężny, jeśli chodzi o akceptację tego…

3. Twoje największe obawy tak naprawdę nie istnieją

Kiedy czasy są trudne, może być trudno podążać za swoim sercem i zrobić kolejny krok, ale tragedią jest pozwolić, aby kłamstwa strachu cię powstrzymały. Chociaż strach może czuć się przytłaczający i pokonuje więcej ludzi niż jakakolwiek inna siła na świecie, nie jest tak potężny, jak się wydaje. Strach jest tylko tak głęboki, jak pozwala na to twój umysł. Nadal masz kontrolę. Więc przejmij kontrolę!

Kluczem jest uznanie strachu i bezpośrednie zrozumienie go. Walcz ciężko, aby zabłysnąć światłem twoich słów. Bo jeśli tego nie zrobisz, jeśli twój strach stanie się bezsłowną, niejasną ciemnością, której unikasz, a być może nawet udaje ci się na krótko zapomnieć, otwierasz się na przyszłe ataki  strachu, kiedy najmniej tego oczekujesz. Ponieważ nigdy naprawdę nie zmierzyłeś się z przeciwnikiem, który cię pokonał.

Możesz pokonać strach, jeśli się z nim zmierzysz. Bądź odważny! I pamiętaj, że odwaga nie oznacza, że się nie boisz, odwaga oznacza, że nie pozwalasz, aby strach powstrzymał cię przed postępem w swoim życiu.

4.Rozwijasz się dzięki doświadczeniu

Z biegiem czasu przekonasz się, że życie niekoniecznie jest łatwiejsze lub trudniejsze, niż myślałeś, że będzie. Po prostu prostota i trudność nie są dokładnie takie, jak się spodziewałeś, i nie zawsze występują, gdy się tego spodziewasz. To nie jest złe, to sprawia, że życie jest interesujące. Z pozytywnym nastawieniem zawsze będziesz mile zaskoczony.

Kiedy przestaniesz oczekiwać, że rzeczy będą w określony sposób, możesz docenić je za to, czym są. Ostatecznie zdasz sobie sprawę, że największe dary życia rzadko są takie, jak się spodziewałeś.

Doświadczenie jest tym, co otrzymujesz, gdy twoje plany nie idą zgodnie z planem, a doświadczenie jest najcenniejszym darem, który posiadasz – buduje twoją siłę.

Masz moc, aby przekształcić swoje rany i zmartwienia w mądrość, po prostu trzeba coś z nimi zrobić. Musisz zaakceptować to, co się stało i wykorzystać to, czego się nauczyłeś, aby iść naprzód. Wszystko, czego doświadczyłeś, dało ci przewagę w radzeniu sobie ze wszystkim, czego jeszcze nie doświadczyłeś. Uświadom sobie  to i uwolnij się.

5. Nie możesz zmieniać sytuacji, za które nie bierzesz odpowiedzialności

Zygmunt Freud powiedział kiedyś: “Większość ludzi naprawdę nie chce wolności, ponieważ wolność wiąże się z odpowiedzialnością, a większość ludzi boi się odpowiedzialności”. Kiedy obwiniasz innych za to, przez co przechodzisz, zaprzeczasz odpowiedzialności – oddajesz władzę nad tą częścią swojego życia.

Nie popełnij błędu, w końcu ceną szczęścia jest odpowiedzialność. Jeśli jesteś teraz niezadowolony, to nie jest czyjaś wina.

Ostatecznie, twoje szczęście zależy od twojej samowystarczalności – niezachwianej gotowości do wzięcia odpowiedzialności za swoje życie od tej chwili do przodu, niezależnie od tego, kto miał rękę w kreowaniu go tak, jak jest teraz. Chodzi o przejęcie kontroli nad obecnymi okolicznościami, myślenie o sobie i dokonanie zdecydowanego wyboru, aby wybrać inaczej. Chodzi o bycie bohaterem swojego życia, a nie ofiarą.

6. Teraźniejszość to wszystko, z czym naprawdę masz do czynienia

Życie nie jest przeżywane w jakiejś odległej, wyobrażonej krainie pewnego dnia, gdzie wszystko jest idealne. Żyje tu i teraz, z rzeczywistością rzeczy, które są. Tak, za wszelką cenę możesz pracować nad wyidealizowanym jutro. Aby to zrobić, musisz z powodzeniem radzić sobie ze światem tak, jak jest dzisiaj.

Czasami unikamy doświadczania dokładnie tego, gdzie jesteśmy, ponieważ wykształciliśmy przekonanie, oparte na przeszłych doświadczeniach, że nie jesteśmy tam, gdzie powinniśmy być lub chcemy być. Ale prawda jest taka, że tam, gdzie teraz jesteś, jest dokładnie tam, gdzie musisz być, aby dostać się tam, gdzie chcesz iść jutro. Więc doceniaj, gdzie jesteś.

Twoi przyjaciele i rodzina są zbyt piękne, aby ich zignorować. Poświęć chwilę, aby pamiętać, jak cudownie jest oddychać. Rozejrzyj się dookoła, z oczami gorliwie otwartymi na możliwości przed tobą. Wiele z tego, czego się obawiasz, nie istnieje. Wiele z tego, co kochasz, jest bliżej niż zdajesz sobie sprawę. Jesteś tylko jedną  myślą od zrozumienia cudu, którym jest twoje życie.

Szczęście jest mentalnością, która może być zaprojektowana tylko w teraźniejszości. To nie jest punkt w przyszłości ani chwila z przeszłości, jednak niestety, to błędne przekonanie boli masy ludzi. Tak wielu młodych ludzi wydaje się myśleć, że całe ich szczęście czeka na nich w nadchodzących latach, podczas gdy tak wielu starszych ludzi wierzy, że ich najlepsze chwile są za nimi. Nie bądź jednym z nich. Nie pozwól, aby przeszłość i przyszłość kradli Twoją teraźniejszość.

7.Zawsze jest coś, za co trzeba być wdzięcznym.

Życie jest lepsze, gdy się uśmiechasz. Bycie pozytywnym w negatywnej sytuacji nie jest naiwne, to oznaka przywództwa i siły. Robisz to dobrze, gdy masz tak wiele do płaczu i narzekać, ale wolisz się uśmiechać i doceniać swoje życie.

Pomyśl o całym pięknie, które pozostaje wokół ciebie, zobacz to i uśmiechnij się. Bądź wdzięczny za wszystkie małe rzeczy w swoim życiu a zobaczysz jak ważne one są. Na koniec dnia, to nie szczęście sprawia, że jesteśmy wdzięczni, ale wdzięczność, która nas uszczęśliwia.

8. Wielkie rzeczy zajmują trochę czasu

Natychmiastowe wyniki rzadko są najlepszymi wynikami. Cierpliwością możesz znacznie poszerzyć swój potencjał. Gdyby twoje pragnienia były zawsze spełnione natychmiast, nie miałbyś na co czekać. Można by przegapić radości oczekiwania i postępu.

Pamiętaj, że cierpliwość nie polega na czekaniu, jest to zdolność do utrzymania dobrej postawy podczas ciężkiej pracy na to, w co wierzysz. Jest to gotowość do skupienia, pewnie stawiając jeden mały krok na raz, wiedząc, że sposób poruszania się po górach polega na przesuwaniu się o jeden kamień na raz. Każdy kamień, który poruszasz, bez względu na to, jak mały, jest postępem.

Podsumowując: Zasługujesz na coś więcej niż tylko natychmiastową satysfakcję. Wartość, która pojawia się w jednej chwili, często znika w jednej chwili. Wartość, która wymaga czasu i zaangażowania w tworzenie często przeżywa jej twórca – TY.

9. Inne osoby nie mogą Cię zweryfikować

Kiedy staramy się osiągnąć coś ważnego, czasami zwracamy się do innych, aby potwierdzić nasze postępy. Ale prawda jest taka, że tak to nie działa.

Nie jesteście na tym świecie, aby sprostać oczekiwaniom innych, ani nie powinniście czuć, że inni są tutaj, aby żyć zgodnie z waszymi. Utoruj własną unikalną ścieżkę. Sukces oznacza dla każdego z nas zupełnie co innego. Sukces jest ostatecznie o spędzeniu życia szczęśliwie na swój sposób.

Nie musisz być krzykliwy, aby być imponującym. Nie musisz być sławny, aby być znaczącym. Nie musisz być celebrytą, aby odnieść sukces. Nie musisz być weryfikowany przez nikogo innego. Jesteś już cenny. Po prostu trzeba wierzyć w siebie i to, co chcesz osiągnąć.

Możesz być cicho pokorny i nadal być niezwykle skuteczny. To, że ludzie nie padają ci pod nogi i oddają ci cześć, nie oznacza, że jesteś porażką. Cichy sukces jest tak samo słodki, jak głośny, ekstrawagancki sukces i zwykle o wiele bardziej realny. Sukces to to co Ty definiujesz, a nie to, co inni mówią, że musi być dla Ciebie.

10. Nie jesteś sam

W trudnych czasach, łatwo jest rozejrzeć się i zobaczyć kilka osób, które wydają się być zawsze szczęśliwe . Ale tak nie jest. Wszyscy walczymy na swój sposób. I gdybyśmy mogli być na tyle odważni, aby się otworzyć i porozmawiać ze sobą, zdalibyśmy sobie sprawę, że nie jesteśmy sami w poczuciu zagubienia i samotności.

Tak wielu z nas toczy tę samą walkę. Wszyscy jesteśmy w tym razem. Więc bez względu na to, jak zakłopotany lub żałosny czujesz się we własnej sytuacji, wiem, że są inni którzy doświadczają tych samych emocji. Kiedy słyszysz siebie powiedzieć: “Jestem sam”, to tylko twój zmartwiony umysł próbuje sprzedać kłamstwo. Zawsze znajdzie się ktoś, kto może się z Tobą porównać. 

Jeśli czujesz się zdesperowany teraz, posłuchaj mnie:

Często czuję i myślę i walczę tak jak ty. Zależy mi na wielu rzeczach, na których Ci zależy, tylko na swój sposób. I chociaż niektórzy ludzie nas nie rozumieją, rozumiemy się nawzajem. Nie jesteś sam

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.