Potencjał 2 - jak współpracować ze świadomością

Potencjał 2 – jak współpracować ze świadomością

Wymieniliśmy sobie 8 czynników, które mają dominujący wpływ na to na ile korzystasz ze swojej energii. 

 

Jeżeli narażasz się na działanie tych czynników w istotny sposób to część tej energii którą możesz poświęcić normalnie na swoje życiowe osiągnięcia, cele i realizację siebie musisz poświęcić aby kompensować dzialanie tego co jest przeciwko Tobie w Twoim otoczeniu energetycznym.

Jak poradzić sobie z tymi czynnikami? Jak uwolnić swoja energie po to aby nie tracić jej na kompensowanie tych czynników.

Czyli jak harmonizować, usuwać i obchodzić blokady oraz jak współpracować ze świadomością.

 

Zacznijmy od rzeczy bardzo ciekawej mianowicie jak jestesmy od środka skonstruowani, skąd bierze się nasza osobowość?

Nasze dwie półkule mózgu działają dość ciekawie bo one mają władzę nad ciałem gdyż one kontrolują funkcje ciala. 

Połączone one są naprzemiennie z ciałem czyli prawa półkula z lewą  częścią ciała i lewa z prawą częścią.

Zacznijmy może od naszych półkul mózgowych aczkolwiek one podchodzą zupełnie inaczej do rzeczywistości.

Prawa półkula odpowiada za  emocje, wiarę i czucie a lewa za logikę i naukę.

Ideałem jest to jak obydwie półkule są zsynchronizowane i współdziałają. 

Dobrze byłoby też aby nasze trzy umysły również ze sobą współpracowały. 

Mamy też trzy umysły. Umysł głowy czyli mózg, umysł serca i  umysł ciała. 

Każdy z tych umysłów ma kluczową funkcję – zapewnienie fizycznego przetrwania, ochrona i unikanie stresu(podświadomość).

 

Mózg jest siedliskiem  myśli, ale w obszarze serca zidentyfikowano potężną ilość  komórek które mają charakter układu nerwowego. 

 

Zidentyfikowano też że w obszarze serca są istotne aspekty Twojej osobowości. 

 

Mysli w glowie są zasadniczo identyfikowane z umysłem świadomym, reszta dotyczy się obszaru podświadomości.

W sercu mieści się źródło emocji i takich zachowań automatycznych ale w obszarze emocjonalnym.

W brzuchu w obszarze jelit też zidentyfikowano potężny układ nerwowy i to jest trzeci umysł który odpowiada za instynkty, odruchy i działania nieświadome.

Można podzielić to w ten sposób ze glowa to świadomość oczywiście z pewnymi aspektami podświadomości  i nieświadomości, serce to podświadomość a jelita to nieświadomość. 

Wyobraź sobie, że te trzy obszary potrafią w jakiś sposób wręcz ze sobą kłócić.

Jak działają poszczególnie te umysły?

Umysł ciała działa przede wszystkim w obszarze fizycznym on jest przyporządkowany bardziej nieświadomym działaniom. 

Są to instynktowne odruchy samozachowawcze .

Napięcia (traumy) biorą się z ochrony. 

Wyobraź sobie, że jeżeli się spotykasz z jakąkolwiek agresja lub zagrozeniem fizycznym to umysł nieświadomy, umysł ciala powoduje napiecie i blokowanie mięśni po to aby się ochronić, stawić czemuś opór.  

Tak samo działają reakcje hormonalne. Jeżeli sytuacja  w której się znajdujesz wymaga ucieczki to twój umysł ciała powoduje wykreowanie zalewania twojego ciała adrenaliną która zwiększa wydajność mięśni no i inne takie efekty jak np. że ze strachu można się zsiusiać. 

To są reakcje z poziomu umysłu ciała.

Obszar serca to jest obszar emocjonalny. 

Jak wygląda ochrona wygenerowana przez serce?

Mianowicie serce generuje nisko wibrujące emocje. 

Strach powoduje często wręcz paraliż, zablokowanie twoich reakcji. 

Może też powodować podświadome wybory i decyzje czyli automatycznie idziesz inna drogą niż ta która wydaje ci się sensowna.

A jak wygląda ochrona w obszarze umysłu? 

Jeśli się boisz to następuje natłok myśli. 

Rozważasz sytuacje, twój umysł świadomy po prostu przyspiesza i przedstawia co wszystkie możliwe warianty tego co będzie kiedy będzie niedobrze. 

W obszarze umysłu świadomego jest silna wola, rozważania, świadome wybory, decyzje. 

Czyli jak znasz, znasz pewne doświadczenie życiowe to robisz tak a nie inaczej. 

Zauważ tutaj że dotyczy to wszystko ochrony i unikania stresu i zapewnienia fizycznego przetrwania. 

Ale każdy z tych umysłów ma inne podejście do tego, każdy z nich próbuje na swój sposób rozwiązać te programy. 

I teraz jeżeli nie działają one razem to może Ci to utrudniać życie i blokować. 

Metody harmonizacji i synchronizacji ciała i umysłu czyli droga do wolności

 

 • Doskonałą metodą jest medytacjaChodzi tutaj o to aby wyciszyć myśli umysłu świadomego, to nadmierne myślenie nasz natłok myśli po to by nie blokowało to naszego spokojnego wyważonego działania. 
 • Kolejnym sposobem jest jogaPozwala ona nie tylko na wyciszenie siebie i zwiększenie koncentracji ale jeszcze wspaniale prowadzi do kontaktu z ciałem. Ciało potrafi bardzo niepokoić się tym że sygnały od niego wysyłane nie docierają do ciebie. Wobec tego jeżeli jest jakaś sytuacja konfliktu czyli rozbieżności między Twoimi oczekiwaniami i pragnieniami a rzeczywistością to wtedy ciało daje takie sygnały. Mają one formę dyskomfortu , bólu, jakiejś choroby. I teraz im dłużej tłumisz tą reakcje tym bardziej ciało będzie wysyłać te sygnały. Ono macha ci w jakiś sposób i mówi zobacz co ja ci sygnalizuje. 

  Aby uspokoić tą reakcje trzeba nawiązać kontakt z ciałem, trzeba się na nim skoncentrować i dać mu sygnał – przyjacielu widzę Cię. 

  I właśnie joga jest dobrym sposobem na to.

 • Kolejny sposób to ćwiczenia których celem jest synchronizowanie i harmonizowanie pracy półkul. Jest to terapia, która wiąże emocje i umysł z ciałem. Działa to doskonale w procesie synchronizacji półkul mózgu i pozwala na przekodowywanie programów podświadomych.
 • Kolejny sposób to ćwiczenia których celem jest synchronizowanie i harmonizowanie pracy półkul. Jest to terapia, która wiąże emocje i umysł z ciałem. Działa to doskonale w procesie synchronizacji półkul mózgu i pozwala na przekodowywanie programów podświadomych.
 • Praca z przekonaniami.
 • Kolejnym sposobem jest sofrologia są to ćwiczenia mentalnie i fizycznie silnie pomagające w wyciszeniu, w zwiększeniu uważności i kontakcie z ciałem oraz wycentrowaniu i synchronizacji umysłu. Sofrologia łączy elementy hipnozy,  medytacji, NLP , mindfulness czyli ćwiczenia uważności i jogi. Jest to również silna metoda. Sa to cwiczenia proste, szybkie, bardzo efektywne.
 • Następnym atrakcyjnym sposobem jest taka dziedzina, która nazywa się psychobiologiaZajmuje sie ona stanami chorobowymi ciala jako konsekwencjami życiowych schematów i towarzyszącym im emocji. Oraz leczeniem tych zmian chorobowych poprzez identyfikację i harmonizację tych schematów. Bardzo często podejście psychobiologiczne pozwala na wyleczenie się z uporczywych nieprzyjemnych rzeczy tylko przez zidentyfikowanie schematu życiowego który do niej doprowadził. Jest to niesamowite, działa to w bardzo ciekawy sposób. Uświadomienie sobie tych schematów, konfliktów uwalnia zablokowana energie ktora bedziesz mogl uzyc do swojego wzrostu.
 • Kolejna metoda medycyny alternatywnej jest medycyna pola informacyjnego czyli kronika Akaszy.Przy użyciu odpowiedniej technologii i urządzeń do tego potrzebnych oraz umiejętności odczytywane są oraz interpretowane informacje z pola. Po czym następuje ich harmonizacja. I powoduje to zmiany w polu informacyjnym które się manifestują w naszym świecie materialnym. To jest niesamowite ale to działa. Działa to w subtelny sposób ale działa bardzo ciekawie.I mamy jeszcze techniki kwantowe  których za zadaniem jest harmonizacja energii. Kontekstem tej techniki jest –  że wszystko jest energia. 

  W ramach technik kwantowych uzdrawianie i podnoszenie potencjału odbywa się poprzez podniesienie poziomu energii oraz harmonizację interakcji świadomości z wielowymiarowa rzeczywistością. 

  Tym się zajmują osoby predysponujące odpowiednimi umiejętnościami które same doświadczają skuteczności tej techniki. 

  Jest to skuteczne, warto znaleźć tych o ktorych chodzi. w tych czasach w internecie można znaleźć dosłownie wszystko.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry