...

lekcja 4

Wybaczanie i akceptacja to klucz do wolności

wybaczenie to KONIECZNOŚĆ

Jedynie w ciszy, skupieniu, koncentrując świadomość na własnym wnętrzu, można dokonać niezwykle ważnego czynu, jakim jest WYBACZENIE

Tylko kontemplacja własnego wnętrza, poznanie i rozmowa z Wyższym Ja, prowadzi do procesu uwolnienia umysłu i ciała fizycznego oraz zjednoczenia wszystkich części naszej świadomości.

Jest to proces niezbędny dla zachowania równowagi i zdrowia.

Nie są do tego potrzebne rytuały w egzotycznych krajach choć na pewno wzbogacają doświadczenie, wystarczy medytacja, zwana czasem modlitwą .

 Prawdziwe i szczere wybaczenie jest jedną z podstawowych i najczęściej spotykanych lekcji w naszej rzeczywistości, mimo to nadal niewielu z nas ją rozumie. 

Mijają lata a ludzie nie wybaczają… to idea, w której za błędy, które popełniamy w skończonej rzeczywistości grożą nam kary w wymiarze wiecznym, jest dla mnie logiczną niespójnością.  

Współcześnie wybaczenie nadal bywa utożsamiane jedynie z zapomnieniem, podczas, gdy jest to uwolnienie drugiej osoby od  swoich projekcji – najczęściej zawiści, żalu, urazy, co oczywiście nie oznacza zwolnienia z kary w wymiarze ziemskim, jeśli takiej dany czyn podlega.

Myślę, że z ziemskiej perspektywy nie jesteśmy w stanie pojąć sposobu widzenia Stwórcy…. bywa że najgorsi oprawcy po drugiej stronie okazują się nauczycielami

Chowane w podświadomości urazy i żale, poczucie niesprawiedliwości życia, często manifestują się nawet dopiero po wielu latach w postaci wszelkich chorób, dyskomfortu i bólów.

Blokują przed kreowaniem rzeczywistości, sprawiają, że ciągle wracamy do tego samego punktu, poruszając się w błędnym kole ofiary. Jak zatem wybaczać, by z niego wyjść?

Sztuka wybaczania

Poczekaj na moment, gdy będziesz gotowa/y by szczerze wybaczyć

woman, horse, beauty-3481756.jpg

dlaczego jestem w tym miejscu? co mnie do tego doprowadziło?

Uznanie reinkarnacji nie uważam za warunek konieczny w rozwoju duchowym. Bowiem nieprzepracowane lekcje z poprzednich wcieleń i tak z uporem maniaka będą powtarzać się w obecnym życiu.

Doświadczymy wszystkich emocji, które będą konieczne do zgłębienia cnoty, której poznanie zaplanowała nasza Dusza.

Rozsdnie jest pominąć etap: dlaczego ja? skąd taka niesprawiedliwość, w końcu jestem dobry? inni mają lepiej! 

Nie należy każdego życiowego niepowodzenia tłumaczyć złą karmą, ponieważ niektóre z nich mają źródło jedynie we współczesności.

Jest to efekt błędnych zapisów w podświadomości, które mogą mieć z kolei całe mnóstwo przyczyn. Naturalnie na tej planecie nie bez powodu inkarnują się już doświadczone Dusze. 

Myślę, że nasze doświadczenia wyglądają w ten sposób, ponieważ potrzebne są nam tego typu emocje, by znów uczyć się wybaczać.

Taka perspektywa jest dobrą bazą do tego, abyście mogli rozpocząć proces wybaczania.

Znajdź w sobie wypierane emocje i pokochaj je i podziekuj że są tu dla Ciebie

woman, beauty, model-6492996.jpg

Kolejnym pytaniem na drodze do uwolnienia powinno być: co zrozumiałem/zrozumiałam dzięki temu trudnemu doświadczeniu? 

By szczerze na nie odpowiedzieć, konieczna jest konfrontacja z własnymi lękami, a konkretniej ponowne odtworzenie i przeżycie najtrudniejszych chwil związanych z osobą, której chcemy wybaczyć. 

Pomocne jest napisanie listu którego nie należy wysyłać, w którym wylejemy wszystkie żale, pretensje, złość.

Można również zamknąć oczy i przeprowadzić z winowajcą rozmowę, a nawet udać się do miejsca, gdzie wydarzyła się trudna dla nas lekcja i przekazać sobie w tamtym czasie bezwarunkową miłość.

Wstyd powoduje całkowite zablokowanie rozwoju. Sytuacje z przeszłości, które wzbudziły nasz strach blokują. Błędem jest jeśli opowiadasz sobie w głowie,  że jakaś sytuacja z przeszłości determinuje, że nie możesz czegoś zrobić.  Jest to oszukiwanie siebie aby czerpać nieświadomie satysfakcję, że jesteśmy ofiarami tego świata.   To jest iluzja!

Tkwimy w poczuciu winy ponieważ mylimy pamięć z teraźniejszością. Czerpiemy nieświadomie  satysfakcje jak opowiadamy o swoim cierpieniu. Obwiniamy wszystkich a szczególnie rodziców.     Ciągle mamy żal, że coś się wydarzyło bądź nie wydarzyło i  powtarzamy sobie jakąś sytuację blokując się na wzrost.

Tu funkcjonujesz z poziomu ego – ja, mieć, daj. Tu może Ci się wydawać, że robisz coś dla innych. Ale jeśli kierujesz się tym jak inni będą Cię odbierać to znowu JA.  

Jeżeli zaczniesz wybierać doświadczać z poziomu świadomości odwaga to zauważysz jak życie Ci się zmieni. Będziesz zaskoczony jak dużo przyjemności daje Ci to co robisz.

Z tego poziomu życie nabiera innych barw. Funkcjonujemy inaczej i ludzie nas inaczej odbierają.   

Żyjesz dzięki Miłości - pozwól by wypełniła Twoje serce

Ostatnie pytanie to: jak bardzo mnie ta trudna lekcja wzmocniła pod względem duchowym? Nowa istota wybaczenia polega na odpuszczeniu win, nie z powodu strachu przed karą, a z poczucia miłości.

Chodzi tu o miłość, którą odczuwamy będąc w jedności z Wszechświatem, to miłość zapisana w świętej przestrzeni naszego serca.

To ona daje siłę, by wytrwać kolejne trudne lekcje. Ona daje świadomość tego, że nigdy nie zostajemy z problemami sami, że żyjemy w kręgu nieskończonego Źródła Miłości, które rozpuszcza ból, rozczarowanie i zawiść.

Źródła, którego wody spływają po naszych ciałach, a wszystko co negatywne wraca do wnętrza Ziemi, by zamienić się tam w nową, dobrą energię.

Prawdziwe wybaczenie można odczuć fizycznie, przypomina uwolnienie się od ciężaru, pojawia się lekkość oraz uśmiech.  

Wybaczenie jest kluczem do uwolnienia karmy czy wyjścia z koła ofiary. Pozwala narodzić się ponownie, jako wolny od przeszłości człowiek.

Pamietaj...twój uśmiech jest magiczny

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.