...

Ogłoszenia

Ogłoszenia w temacie powstających kooperatyw i poszukiwania ludzi do pracy, by wesprzeć rozwój nowo powstającego społeczeństwa.

 
Witam. Mieszkam w osadzie posiadłości rodowych w zachodniopomorskim w otoczeniu jezior i lasów. Razem z sąsiadami staramy się tworzyć i działać w poszanowaniu Mateńki Ziemi oraz w miarę możliwości z dala od systemowych ograniczeń. Prowadzimy z kilkoma rodzinami centrum edukacyjne dla dzieci nauczanych domowo inspirowane między innymi pedagogiką waldorfską.
W naszej przestrzeni poza zajęciami dziennymi dla dzieci odbywają się też zajęcia wieczorne i weekendowe oraz imprezy dla rodzin min. zajęcia muzyczne, artystyczne, tkackie, wieczorki poezji i tańców ludowych. Już za chwilę rusza pracownia ceramiczny.
Zapraszam osoby chętne do współtworzenia tego wyjątkowego miejsca oraz do współpracy rodziców uczących swoje dzieci w domu.
Więcej informacji na stronie:
oraz
KONTAKT aganies@o2.pl
 
Fundacja Filii Futuri z siedzibą w Katowicach poszukuje osób chętnych do współpracy przy tworzeniu Nowej Przestrzeni edukacyjnej dla dzieci i dorosłych.
Chcemy stworzyć na Śląsku miejsce pełne twórczych i świetlistych istot, które mogłyby zaoferować swoje usługi w budowaniu nowego świata.
Jesteśmy w stanie udostępnić przestrzeń i pomóc w organizacji warsztatów, szkoleń dla nauczycieli i rodziców, terapii naturalnych, fizjoterapii , gimnastyki słowiańskiej, jogi i co tam komu w jego ścieżce się wykreuje.
Dysponujemy budynkiem, w którym prowadzimy przedszkole i żłobek. Budynek ma ogromny potencjał, 800m2 przestrzeni z ogrodem- pustej popołudniami i w weekendy.
Sami pracujemy już nad cyklem szkoleń dla nauczycieli i opiekunek żłobkowych.
Chcielibyśmy otworzyć w niedalekiej przyszłości szkołę i ośrodek szkoleniowy dla nauczycieli
 
Zapraszamy chętne osoby do kooperatywy i wspólnej pracy!
Kontakt: fundacja@filifuturi.pl
tel. 722187237- Agnieszka
 
Razem z mężem w ubiegłym roku powołaliśmy Fundację Archipelag Marzeń. Jednym z naszych największych marzeń, które chcemy zrealizować w ramach jej działalności jest stworzenie nowej przestrzeni edukacyjnej dla dzieci.
Na Wysoczyźnie Elbląskiej, w miejscowości Łęcze, nieopodal Elbląga mamy piękną łąkę wraz z budynkiem, w którym planujemy stworzyć bazę do naszych działań.
Oczami naszej wyobraźni widzimy tu już piękną przestrzeń do realizacji naszego projektu edukacyjnego czyli miejsca przyjaznego dzieciom z EDUKACJI DOMOWEJ oraz UCZENIA SIĘ PRZEZ ZABAWĘ i DOŚWIADCZANIE, BYCIA BLISKO NATURY ale nie tylko…
w budynku znajdzie się też MALOR – czyli przestrzeń do zabawy malarskiej …
biblioteka, przestrzeń do edukacji muzycznej
a na górze przytulne miejsce dla młodych MAM, które znajdą tu wzajemne wsparcie.
Chcemy również w tym miejscu urzeczywistniać ideę KOOPERATYWY RODZINNEJ, czyli budowania więzi i relacji, wzajemnego wsparcia, dzielenia się dobrami i umiejętności…
W związku z tym poszukujemy:
1. Rodzin z okolic Elbląga i Wysoczyzny Elbląskiej, którym bliska jest nasza idea i które, chcą razem z nami współtworzyć przestrzeń edukacyjną dla swoich dzieci w duchu MIŁOŚCI do SIEBIE, DRUGIEGO CZŁOWIEKA i MATKI ZIEMI.
2. Edukatorów z okolic Elbląga i Wysoczyzny Elbląskiej, którzy chcieliby być przewodnikami/towarzyszami dla naszych dzieci
3. Osób z całej Polski, którzy chcieliby wesprzeć remont naszej bazy – zachęcamy do przyłączenia się do naszej akcji na FB WŁĄCZKA
Informacje i kontakt do nas można znaleźć na FB:
Bylibyśmy ogromnie wdzięczni za rozpowszechnienie informacji o naszym Archipelagu Marzeń 🙂
Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka
 
Witam serdecznie, od wielu lat zajmuję się opieką nad dziećmi i osobami starszymi. Niestety obecnie pierwsze pytanie dotyczące mnie to : „czy jest pani zaszczepiona ?” W związku z tym pracy nie ma. Ukończyłam też szkolę psychologii i psychoterapii co bardzo pomaga mi zawodowo. Daję również prywatne sesje dotyczące różnych życiowych problemów. Pracę swoją traktuję holistycznie , łączę psychologię z szeroko pojętym rozwojem osobistym w tym też duchowym. Chciałabym wspierać ludzi w ich własnych procesach , zwłaszcza tych „budzących się”, którzy często czują się zagubieni. Miałam już okazje doświadczać takich wspaniałych relacji dzięki którym czułam że razem łatwiej przechodzić ten trudny okres. To daje ogromną radość i że warto wspierać się wzajemnie. Zapraszam do kontaktu : elzbietaela555@o2.pl
 
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.