...

Na którym poziomie od 1 do 3 jesteś?

95% całej ludzkości jest obecnie na poziomie 1. Jest kilka wyjątkowych rzeczy na poziomie 1:

  • Poziom 1 jest całkowicie wymyślony!
  • Nasi przodkowie to wymyślili i wyszkolili nas, abyśmy przyjęli te konstrukcje.

Jeśli wierzysz w swoją religię, jesteś na poziomie 1. Jeśli wierzysz w godziny urzędowania od 9:00 do 17:00 i wierzysz w organizacje oraz uważność, to jesteś na poziomie 1.Najważniejsze jest to, że żyjemy w świecie pełnym mentalnych konstrukcji! Ale są pewne problemy na poziomie 1! Mianowicie na poziomie 1 żyjemy, jak niektórzy mówią, na etapie ofiary. Żyjemy w świecie konstrukcji, ale zapomnieliśmy, że możemy ulepszać i odnawiać oraz kształtować i ulepszać ten świat! Więc obudźcie się i zmieniajcie ten świat.

Reagujemy jak ofiara. Np .: On mówi to i mnie to zabolało! Inny przykład: Rząd trzyma mnie w ryzach! Świat jest taki i większość ludzi tak żyje (stadium ofiary)! Czują się bezradni w obecności tego olbrzyma.

Na tej planecie żyje 7 miliardów ludzi.

Tyle się dzieje w tym samym czasie.

Ale w pewnym momencie zaczynasz się budzić i stajesz się świadomy! A kiedy się budzisz, twoja świadomość przenosi się na poziom 2!

Co się dzieje się na poziomie 2? 

Na poziomie 2 zaczynasz się zastanawiać, co oznacza kultura. Kultura to nic innego jak nasze ludzkie wierzenia, wszystkie nasze ludzkie rytuały i wszystkie nasze ludzkie praktyki, które łączą się ze sobą. Ale kultura to nie tylko wiara! Kultura to pomysły na zdobycie wyższego wykształcenia, aby odnieść sukces, pracować dla pracodawcy / organizacji lub być przedsiębiorcą. To wszystko koncepcje poznawcze wywodzące się z kultury!

Ale rzecz w tym, że kiedy osiągasz poziom 2, zaczynasz zdawać sobie sprawę, że kultura nie jest prawdą absolutną! I że możesz podważać , przekształcać i kształtować tę kulturę zgodnie z własnymi potrzebami! Cytując Steve’a Jobsa: „Zdasz sobie sprawę, że wszystko wokół Ciebie tworzą ludzie, którzy nie są mądrzejsi od Ciebie i możesz wszystko zmienić! A kiedy to zrozumiesz, już nigdy nie będziesz taki sam !!! ” Powiedział Steve Jobs.

Podoba mi się ten cytat.

Ale to właśnie dzieje się na poziomie 2, poziomie kulturowego hakera. Na tym samym poziomie dzieje się też coś interesującego. Świat zadawania pytań. Większość ludzi się nie zastanawia, ponieważ już wiedzą. Ponieważ kiedy dziecko dorośnie i będzie się zastanawiać „dlaczego”, większość rodziców powie „Ponieważ tak mówię!” Dlatego mamy tendencję do szybkiego oduczania się umiejętności zadawania pytań w młodym wieku. Ale większość jest tutaj, aby zadawać pytania. 

Jeśli to czytasz, jesteś ciekawy. Zaczynasz zadawać (sobie) pytania. Gratulacje! Najprawdopodobniej jesteś już na poziomie 2! Tak więc poziom 2 to etap zadawania pytań. Ale coś innego dzieje się na poziomie 2. Na poziomie 2 nie tylko będziesz zadawać pytania dotyczące kultury, ale także zobaczysz, że świat jest elastyczny!

Nie lubisz pracować od 9 do 5! Dobrze, wtedy zostaniesz przedsiębiorcą lub założysz firmę z elastycznymi czasami. Nie lubisz (tradycyjnego) małżeństwa. W porządku, więc uporządkuj swój związek swoimi wyobrażeniami o małżeństwie mężczyzny i kobiety! Nie podoba Ci się pomysł na wyższą edukację zawodową / uniwersytet? Dobrze, więc przerwij naukę i zacznij swoją własną działalność! Zaczynasz się zastanawiać nad zwyczajami kultury!

I tu właśnie pojawia się ważny wgląd w twoją głowę: życie może ci się przytrafić lub życie wydarzy się z twoich działań. Jeśli zrozumiesz, że życie jest pod twoją kontrolą i że masz zdolność kreowania oraz zmiany rzeczywistości, to jesteś na poziomie 2! Przekonania są zmienne! Pamiętaj, że kultura to nic innego jak wierzenia i rytuały.

Kiedy więc zdasz sobie sprawę, że przekonania cię nie kształtują, a przekonania faktycznie są twoją własnością, ale te przekonania można przekształcić i zastąpić mocniejszymi przekonaniami, zrozumiesz to zdanie: Ty kreujesz! Możesz tworzyć życie poprzez zadawanie pytań lub hakowanie przekonań i pozwalanie, by twój umysł kierował się własnymi przekonaniami, a niekoniecznie przekonaniami twoich rodziców, szkoły, edukacji lub kultury! Odróżniasz regułę od bzdury. Zaczynasz widzieć, że pływamy w morzu bzdurnych zasad, które możemy wybrać, zastanawiając się, czy jest w nich prawda, czy też je ignorujemy!

W tym momencie dzieje się coś interesującego: Odkrywasz, że twoje myśli tworzą twoją rzeczywistość! To nie jest zwykłe mistyczne stwierdzenie oparte na bzdurach lub prawie przyciągania! Jeśli w to wierzysz, to w porządku. To piękna wiara. Ale możesz dosłownie zadać sobie pytanie i zmienić rzeczywistość, ponieważ możesz kwestionować płaszczyznę poznawczą.

Świat, w którym teraz żyjemy, to nic innego jak pomysły, które być może już wygasły, ale którymi nadal możemy się bawić. Nadszedł więc czas, aby wyrzucić te wygasłe pomysły z podświadomości i włożyć nowe! W tym momencie wydarzy się coś interesującego, prawda?

Jesteś na poziomie 2. Zaczynasz rozwijać się w przyspieszonym tempie. Widzisz, że Twoje życie jest pod Twoją kontrolą. Chciałabym przekazać trochę mądrości, której nauczyłam się od Michaela Beckwitha. Opowiedział o idei Satori & Kensho. Możesz rozwijać się przez chwile Satori. Satori to momenty nagłego przebudzenia. To wtedy, kiedy medytujesz i nagle poczujesz połączenie z całym światem. Satori są rzadkie. Dlatego większość ludzi dorasta dzięki Kensho. Kensho to wzrost poprzez ból. Więc ktoś łamie ci serce i jest to bolesne, ale uczysz się więcej miłości własnej! Uczysz się, jak mieć zdrowy związek! Kończysz w szpitalu, ale rozwijasz się dzięki Kensho i lepiej dbasz o swoje ciało. Tracisz swój biznes i boom!  Kensho! Uczysz się inwestować w swój rozwój i nowych umiejętności biznesowych, aby lepiej planować! Otwierasz nową firmę, aby odnieść sukces! Tak więc zarówno Satori, jak i Kensho są niczym więcej jak niesamowitymi sposobami rozwoju. Ale kiedy rozumiesz ideę Kensho za każdym razem, inaczej doświadczasz bólu. 

Za każdym razem, wiedziałam, że kryje się za tym wspaniała lekcja. To niesamowite przekonanie, jakie mam. Przekonanie, że Kensho to nic innego jak sposób, w jaki uniwersytet uszczypnie cię, aby skierować cię we właściwym kierunku! Czy to nie wspaniałe? A teraz Satori. Więc Satori to także świetny sposób na rozwój! To trochę rzadki, ale nadal się zdarza. Kiedy masz dość Kensho i wybierasz Satori, dzieje się coś interesującego. Zaczynasz się zastanawiać nad wszystkim na świecie 🙂 

Osiągnąłeś poziom 3.

Na poziomie 3, według słów Michaela Beckwortha, dzieje się coś bardzo wyjątkowego: „Przestajesz mieć obsesję na punkcie osiągania swoich celów, nawet osiągania wielkich celów, o których społeczeństwo mówi, że musisz je osiągnąć. Zamiast tego stajesz się sługą wyższego powołania ”. Spójrzmy więc na poziom 3. Poziom 3 jest tym, co nazywamy stanem nieograniczonego. Inspiracja prowadzi do intencji. Jesteś dostrojony do pewnego poziomu przebudzenia. Nie jesteś oddzielony od siły życiowej, od wszechświata, boga czy jakkolwiek chcesz to nazwać. Jesteś z nim jednością, jesteś z nim połączony i czerpiesz inspirację. Masz przeczucia, a te przeczucia są ostatecznie twoim celem! Więc myślisz, że przyszło ci do głowy napisać tę książkę, założyć firmę lub służyć temu celowi. Nonsens! Ktoś do ciebie mówił i narzucał ci swą wolę.

A jeśli czujesz tę siłę życiową lub wszechświat, zostałeś wybrany, a twoim zadaniem jest po prostu przyjąć zamówienie i sprawić, by zadziałało! A zatem analogia jest następująca i jest to kolejne przekonanie, które chcę podkreślić. Pozwólcie, że podzielę się z wami następującą analogią: kompas i pocisk. Większość ludzi wyznacza cele, a następnie pracuje nad nimi i w ich kierunku! Następnie podejmują decyzję, aby zrobić to, a potem tamto, aby osiągnąć ten cel. Ale w momencie  kiedy osiągasz poziom 3, nie tylko myślisz o celu i dążysz do niego, ale najpierw dostrajasz się do wewnętrznego kompasu.

A co, jeśli osoba, z którą się teraz spotykasz, nie jest w rzeczywistości właściwą osobą, którą chcesz być? Co jeśli szkoła, do której chcesz chodzić, nie jest szkołą, w której spotkasz swoją przyszłą bratnią duszę lub przyszłego partnera biznesowego? 

Kiedy osiągniesz poziom 3, twoja intuicja lub inspiracja pokierują twoimi intencjami i było to jedno z najpotężniejszych nowych przekonań, jakie rozwinęłam w ciągu ostatnich kilku lat. W chwili, gdy zaczęłam to robić, wszystko się zmieniło! W momencie, gdy nadejdzie inspiracja, bez względu na to, co ludzie mówią i jakie to szalone, chcesz tego słuchać!

A jeśli jesteś na poziomie 3, wiedz, że chcesz zacząć nad tym pracować. Z chwilą, gdy zaczniesz to robić, twoje życie faktycznie zaczyna się życiem skierowanym na misję. I tak, szczęście jest niesamowite.  Palenie jointa też może cię uszczęśliwić.

Prawdziwym celem w życiu jest spełnienie! Nic i naprawdę nic nie uszczęśliwia cię bardziej niż życie skierowane na misję, a misją jest popychanie ludzkości do przodu!

Jednym z moich ulubionych cytatów jest to, że „biznesmeni robią to dla pieniędzy, ale prawdziwi przedsiębiorcy robią to, aby popychać ludzkość do przodu”.

Ale osiągniesz ten punkt, jeśli posłuchasz tej inspiracji. 

Wszechświat Cię usłyszy i jesteś gotowy do pracy!

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.