...

Miłość

Miłość podobna jest do rośliny, która albo wzrasta i kwitnie, albo więdnie i umiera. Wszystko zależy od tego, co z nią robimy.

Zaufanie to warunek miłości. Zaufanie to woda, bez której roślina nie przeżyje. Otwartość i szczerość uczuć, wspieranie to słońce niezbędne dla wzrostu roślinki. Bez zaufania człowiek robi się podejrzliwy, niespokojny i pełen obaw. Zazdrość to strach przed samotnością, niska samoocena i brak miłości do siebie.

Miłość oznacza akceptację, szczerość, czułość, troskę, gotowość do oddania, niesienia odpowiedzialności, nadzieję, bezinteresowność, szczodrość. Strach, zazdrość, uzależnienie, manipulacja, kontrola, pretensje, wymówki niszczą relacje i nie mają żadnego związku z miłością.

Wykorzystaj moc swoich słów po to, by wspierać, mówić rzeczy dobre, budujące, wznoszące. Świat przepełniony miłością nie dopuszcza do świadomości krzywdzenia innych istot i siebie. Pewne zachowania po prostu odchodzą w niebyt.

Tu trzeba być uczciwym, przede wszystkim wobec siebie.

Jeśli chcesz, by ktoś obdarował Cię miłością, zacznij od obdarowania nią kogoś. Miłość wraca do Ciebie zawsze.

Pamiętaj, że zapas miłości jest nieograniczony. Nie tracisz jej, gdy nią obdarowujesz. Zwyczajnie zyskujesz więcej i więcej. Miłość jest bezwarunkowa i nie żąda niczego w zamian.

Dotyk to jeden z najsilniejszych przejawów miłości, burzący mury i umacniający związek. Dotknąć kogoś to dotknąć jego duszy. Kiedy dotykamy kogoś z czułością, zmienia się nasza fizjologia oraz fizjologia dotykanej osoby.

Jeśli kogoś kochasz daj mu wolność. Daj prawo do własnego podejmowania decyzji tak, jak on/a chce, a nie tak, jak chcesz Ty. Jeśli kogoś kochasz, to uwzględniasz i szanujesz jego życzenia i potrzeby. Nie zawsze jest to łatwe ale nie ma innej drogi. Całą swoją postawą, życiem udowodnij te wysoko wibracyjne uczucia i emocje. Samo mówienie o miłości nie sprawi, żadnej zmiany.

Cały świat może cię kochać, ale ta miłość nie uczyni cię szczęśliwym. Szczęście da ci miłość wychodząca z twego wnętrza.

Fakt, że tworzymy swoją rzeczywistość, jest powszechnym prawem i nie ma tu żadnych wyjątków, zastrzeżeń czy wątpliwości. JESTEŚMY TWÓRCAMI SPOSOBU POSTRZEGANIA, ALE TAKŻE OBIEKTU POSTRZEGANIA. Czasem współtworzymy z innymi ludźmi i doświadczamy tego, co tworzą inni, w takim stopniu, w jakim ich rzeczywistość pokrywa się z naszą! JEŻELI TWORZYMY MIŁOŚĆ I SZCZĘŚCIE, NIGDY NIE ZOSTANIEMY PRZYCIĄGNIĘCI PRZEZ CZYJĄŚ RZECZYWISTOŚĆ STRACHU I ŚWIADOMOŚĆ OFIARY.

Wszystko, czego doświadczamy, tworzymy świadomie lub podświadomie, jesteśmy tego przyczyną albo pozwalamy na zaistnienie tego.

ZROZUMIENIE ZWIĄZKU POMIĘDZY NASZYMI WARTOŚCIAMI A TYM, CO TWORZYMY W ŻYCIU, JEST TĄ MAGICZNĄ RÓŻDŻKĄ, KTÓRA MOŻE CAŁKOWICIE PRZEMIENIĆ NASZE ŻYCIE.

W zależności od wartości, które wyznajemy, koncepcja, że sami tworzymy swoje życie, w przeciwieństwie do teorii mówiącej, że życie nam się przydarza, będzie dla niektórych osób bezsensowną ideą, a dla innych tylko pewną koncepcją filozoficzną. Natomiast dla osób świadomych, życie to nie coś, co dzieje się poza nimi. CZŁOWIEK ŚWIADOMY WIE, ŻE NIE JEST TYLKO OBSERWATOREM, LECZ TWÓRCĄ.

Należy wspomnieć o jeszcze jednej, ważnej rzeczy. To prawda, że sami tworzymy swoją rzeczywistość, a niektóre wydarzenia zostały przez nas zaplanowane jeszcze przed urodzeniem. Pamiętajmy jednak, że czasem nasze prawdziwe Ja wybiera dla nas tak zwane negatywne doświadczenia, abyśmy mogli się z nich uczyć i dzięki nim wzrastać. Dlatego nie bądźmy dla siebie zbyt surowi za tworzenie w swoim życiu pozornie ograniczających nas doświadczeń. Jeżeli się pojawią, potraktujmy je jako naukę, niech posłużą nam do rozwoju.

SKUTECZNIE KREUJESZ TO, CZEGO POTRZEBUJESZ.

____________________________________

Ze swojej strony oferuję grupowe spotkania online na których trenujemy doświadczalnie poszerzanie czującej świadomości oraz szkolenia online i stacjonarne.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.